وبلاگ


دستورالعمل

دستورالعمل حركت كابین در زمان قطع برق 1-ابتدا كلید اصلی برق را قطع كنید. 2-دسته ترمز روی گیربكس را به سمت راست یا چپ گردانده تا ترمز آزاد شود. (مراقب باشید در این حال فولی گیربكس آزاد می شودوكابین با سرعت زیاد حركت  می كند برای كنترل سرعت كافیست دسته ترمز به حالت اول برگردانده شود.) 3- بادست فولی اصلی را پس از آزاد شدن ترمز گردانده تا كابین به  راستای یك طبقه برسد. دراین حالت افراد می توانند ازداخل كابین خارج شوند. - راستای طبقه با رنگ روی سیم بكسل علامت گذاری شده است . 4-كلید اصلی برق مجددا وصل شود تادر صورت وصل برق شبكه آسانسور بتواند  كار كند.

موتورخانه
موتورخانه:
اتاق موتور خانه آسانسور می بایست دارای مشخصاتی باشد که موجب استفاده بهینه از آسانسور گردد.
سکوی موتور آسانسور محل استقرار موتور، گیربکس و گاورنر سقوط می باشد، این سکو می بایست از بتون مسلح تشکیل شده باشد. این بتون خاصیت ارتجاعی لازم را جهت تکان های آسانسور و همچنین استحکام لازم جهت کل وزن آسانسور در زمان سقوط را داراست. همچنین پلکانی برای سهولت دسترسی به موتور آسانسور در کنار این سکو الزامی است.
عرض و طول اتاق موتور خانه آسانسور با توجه به نقشه ساختمان و راه پله ها می بایست طوری انتخاب گردد که فضای لازم برای نصب تابلو فرمان و باز و بسته کردن درب آن، همچنین گنجایش لازم جهت گردش هوا برای خنک کردن موتور و تابلو فرمان تعبیه گردد.
فاصله مناسبی بین موتور و دیواره ها نیاز است. فاصله وسایل گردان آسانسور ( مانند گاورنر) و فلکه های موتور آسانسور با دیوارها می بایست حداقل 50 الی 70 سانتیمتر باشد.
نیاز به دریچه هوا به ابعاد 40 * 40 سانتیمتر نیز مشهود می باشد برای بالاتر رفتن کیفیت گردش هوا، نصب یک فن نیز توصیه می گردد
ارتفاع سقف موتور خانه از روی سکو حداقل 180 سانتیمتر می باشد. که موجب سهولت در تعمیرات آتی همچنین بازدید های دوره ای گردد.
قلابی با تحمل 1500 کیلوگرم در سقف این موتور خانه می بایست تعبیه گردد
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.